MESLEKTAŞIMIZ AV. ORHAN ALPHAN’A SALDIRAN POLİS MEMURUNUN YARGILANDIĞI DAVANIN İKİNCİ DURUŞMASI YAPILDI!
Tarih: 9.01.2023| Okunma Sayısı: 467

 

14.04.2022 tarihinde meslektaşımız Av. Orhan Alphan’a yapılan saldırıya yönelik polis memurunun yargılandığı Batman 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2022/1132 esas sayılı dosyasında ikinci duruşma 09.01.2023 tarihinde Batman Adliyesi’nde görüldü.

 

Duruşmaya baromuz üyesi meslektaşlarımızın yanı sıra Bitlis Barosu, Diyarbakır Barosu, Mardin Barosu, Siirt Barosu ve Şırnak Barosu’ndan yönetici ve avukat hakları merkezi üyesi meslektaşlarımız da katıldılar.

 

Duruşmada Mahkeme sanığın duruşmada hazır bulunması, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi, meslektaşımızın ATK’ya sevki gibi talepleri reddederek dosyayı mütalaa için Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk etti. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın esas hakkında mütalaasını verdiği dosyada duruşma 20.01.2023 tarihine bırakıldı. 

 

Duruşma sonunda Batman Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamada konuşan Baro başkanımız Av. Erkan Şenses mahkeme hakiminin reddini talep edeceklerini belirterek, ilgili hakimin artık dosyada adil bir hüküm vermesi olanağının kalmadığını belirtti.

22.02.2024
AV. ERKAN ŞENSES
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.